Zestaw próbny -10 zł taniej. 💸 Rabat nalicza się automatycznie w koszyku.
Do końca promocji zostało:
Dni
H
Min
Sek

Numer kontaktowy:

Adres email:

Trenujesz siłowo? Sprawdź, jakie badania powinieneś wykonać

Badania profilaktyczne odgrywają kluczową rolę w osiąganiu pozytywnych efektów treningu siłowego. Pozwalają na dokładne monitorowanie pracy organizmu i odpowiednie dostosowanie treningu, co przekłada się na lepsze wyniki i uniknięcie kontuzji.

Badania profilaktyczne odgrywają kluczową rolę w osiąganiu pozytywnych efektów treningu siłowego. Pozwalają na dokładne monitorowanie pracy organizmu i odpowiednie dostosowanie treningu, co przekłada się na lepsze wyniki i uniknięcie kontuzji.

Dlaczego warto robić badania profilaktyczne?

Wykonanie badań hormonalnych może pomóc w odpowiedzi na pytania, czy gospodarka hormonalna organizmu działa prawidłowo, a także pomagają w monitorowaniu stanu zdrowia. Dzięki temu można szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości i dostosować dietę lub suplementację w celu ich korekty. Przeprowadzenie badań krwi natomiast pozwala na sprawdzenie poziomu różnych składników odżywczych i mikroelementów, co również ma kluczowe znaczenie dla skuteczności treningu siłowego.

Niezwykle istotne jest, aby przed rozpoczęciem treningu siłowego wykonać odpowiednie badania profilaktyczne. Dzięki nim można uniknąć kontuzji oraz skutecznie dostosować dietę i trening do potrzeb organizmu, co przekłada się na lepsze i szybsze efekty.

Wykonaj te badania 

Istnieje wiele rodzajów badań, których celem jest monitorowanie zdrowia. Jednakże, które z nich można uznać za podstawowe badania profilaktyczne?

Do podstawowych badań profilaktycznych można zaliczyć:

morfologię krwi – jest to badanie sugerujące, czy skład krwi jest adekwatny do norm określonych dla zdrowego organizmu. W trakcie badania mierzone są wartości takie jak: liczba czerwonych krwinek, poziom hemoglobiny, hematokryt, liczba białych krwinek i płytek krwi. Przykładowo, niski poziom płytek krwi może wskazywać na anemię, przez co szybciej będziesz się męczyć na treningu. 

pozostałe podstawowe badania z krwi – witamina D, witamina B12, żelazo, ferrytyna, kwas foliowy, CRP. Przykładowo, przy niedoborze witaminy D łatwiej o złamania. 

badanie poziomu cukru –  glukoza i insulina na czczo. W przypadku osób trenujących regularnie szczególnie ważne jest dbanie o prawidłowy poziom cukru we krwi. Każdy wysiłek fizyczny powoduje jego zwiększone zużycie.

panel tarczycowy – TSH, ft3, ft4, anty TG, anty TPO – choroby tarczycy mogą powodować objawy typu: spadek energii, obniżenie tempa metabolizmy oraz częstsze odczuwanie zmęczenia. W przypadku niezdiagnozowanej choroby tarczycy, treningi mogą być bardziej wyczerpujące i mniej efektywne. 

badanie serca – EKG czyli elektrokardiograficzne, które ma na celu określenie prawidłowości pracy mięśnia sercowego i wykrycie zaburzeń; lipidogram. 

Podsumowanie

Wniosek jest jasny – regularne wykonywanie badań profilaktycznych jest kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji i zdrowia. Dzięki temu można lepiej dostosować trening siłowy i dietę. Szybciej możesz też zareagować na ewentualne problemy zdrowotne, co z kolei przekłada się na lepsze efekty treningowe.

 

Udostępnij na:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze
więcej wiedzy

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Sprawdź jeden z kolejnych artykułów, które mogą Cię zainspirować i poszerzyć Twoją wiedzę.

Newsletter

Halo baza, tu nowości i promocje! Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco. Nie martw się! Nie będziemy spamować, wysyłamy tylko ważne informacje.