Zestaw próbny -10 zł taniej. 💸 Rabat nalicza się automatycznie w koszyku.
Do końca promocji zostało:
Dni
H
Min
Sek

Numer kontaktowy:

Adres email:

Zasady komponowania posiłku przed- i potreningowego

Skrupulatnie realizujesz plan treningowy trenera, ale efekty wciąż nie powalają Cię z nóg? Być może nie jest to zły plan treningowy, a raczej nieodpowiednio dobrana dieta, a zwłaszcza posiłki przedtreningowe i potreningowe.

Dieta i aktywność fizyczna to nierozłączny duet, jeśli chcesz mieć zdrowe, silne ciało i smukłą sylwetkę. Dlatego warto zadbać o jakość posiłków przedtreningowych i potreningowych, które pozwolą Ci osiągać lepsze wyniki podczas treningów i szybciej regenerować się po nich.

Skrupulatnie realizujesz plan treningowy trenera, ale efekty wciąż nie powalają Cię z nóg? Być może nie jest to zły plan treningowy, a raczej nieodpowiednio dobrana dieta, a zwłaszcza posiłki przedtreningowe i potreningowe.

Absolutną podstawą tworzenia jadłospisów jest właściwe zbilansowanie trzech makroskładników: białka, tłuszczy, węglowodanów. Każdy z nich pełni bardzo ważną rolę w organizmie, a ich obecność jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania.

Co należy zjeść przed treningiem?

Twój posiłek przedtreningowy powinien być lekkostrawny i spożyty około 1-2 h przed treningiem, abyś czuł się komfortowo podczas ćwiczeń. Zaleca się, aby składał się głównie z węglowodanów – najlepiej 2,5 g na kilogram masy ciała w posiłku przedtreningowym. Warto jednak przetestować różne ilości i dopasować najbardziej optymalną dla siebie wersję.

Przykładowe posiłki przedtreningowe: 

  • Shake bananowo-jabłkowy
  • Kokosowe płatki owsiane z bananem i kiwi
  • Naleśniki jogurtowe z syropem klonowym
  • Ryż z kurczakiem, brokułami i marchewką

Co jeść po treningu?

Posiłek potreningowy najlepiej spożyć jak najszybciej po treningu, a jeśli nie jest to możliwe, maksymalnie do 2 godzin. Powinien zawierać węglowodany – aby uzupełnić zapasy glikogenu w mięśniach – oraz białko, aby zregenerować mięśnie i dostarczyć im materiału budulcowego do wzrostu. Ilość węglowodanów powinna wynosić 1 g na kg masy ciała. Badania pokazują, że spożywanie węglowodanów w połączeniu z białkiem po treningu skutkuje szybszą odbudową glikogenu mięśniowego niż spożywanie samych węglowodanów.

Przykładowe posiłki potreningowe: 

Co tym razem zjesz przed i po siłowni? 

Zadbaj o swoją dietę z cateringiem Diety Treningowe i osiągaj swoje cele! 

 

Udostępnij na:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze
więcej wiedzy

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Sprawdź jeden z kolejnych artykułów, które mogą Cię zainspirować i poszerzyć Twoją wiedzę.

Newsletter

Halo baza, tu nowości i promocje! Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco. Nie martw się! Nie będziemy spamować, wysyłamy tylko ważne informacje.