Zestaw próbny -10 zł taniej. 💸 Rabat nalicza się automatycznie w koszyku.
Do końca promocji zostało:
Dni
H
Min
Sek

Numer kontaktowy:

Adres email:

Trening siłowy – również dla kobiet

Czy trening siłowy kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z wielkimi, umięśnionymi mężczyznami? Zmień to! Zwłaszcza jeśli to jest jedyny Twój argument, dlaczego rezygnujesz z ćwiczeń z ciężarami.

Czy trening siłowy kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z wielkimi, umięśnionymi mężczyznami? Zmień to! Zwłaszcza jeśli to jest jedyny Twój argument, dlaczego rezygnujesz z ćwiczeń z ciężarami. 

Podnoszenie ciężarów niesie ze sobą wiele korzyści, które prowadzą do bycia zdrowszym, silniejszym i szczuplejszym. Dobrze ułożony plan treningowy uwydatni Twoje kobiece atuty oraz przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Trening siłowy – dlaczego powinnaś go robić? 

Oto pięć korzyści z włączenia podnoszenia ciężarów do programu treningowego.

1) Utrata zbędnych kilogramów

Podnosząc ciężary budujesz beztłuszczową masę mięśniową. Im więcej masz mięśni, tym szybciej będzie działał Twój metabolizm. Oznacza to, że trening siłowy pomoże zwiększyć metabolizm, a co za tym idzie spalić więcej kalorii, co oznacza redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę utraty wagi. 

2) Poprawa nastroju i zmniejszenie poziomu stresu

Ćwiczenia uwalniają endorfiny, które poprawiają nastrój, zapobiegają bólowi i zwalczają depresję. Kobiety, które trenują siłowo, często zgłaszają, że w wyniku treningu czują się pewniej i sprawniej.

3) Zmniejszone ryzyko kontuzji

Trening siłowy nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także zwiększa gęstość kości, zmniejsza ryzyko ich złamań. Buduje również mocniejsze tkanki łączne i zwiększa stabilność stawów, co w efekcie pomaga zapobiegać kontuzjom.

4) Poprawa wyników sportowych 

Silniejsze ciało może również pomóc w innych sportach, poprawiając siłę, szybkość, zwinność i wytrzymałość. Trening siłowy pomoże organizmowi dostosować się do sytuacji, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć podczas uprawiania sportu, a także w życiu codziennym. Pomyśl o opracowaniu programu treningowego, który obejmuje zarówno ćwiczenia aerobowe, jak i trening siłowy.

5) Zmniejszone ryzyko chorób serca 

Trening siłowy może pomóc w poprawie zdrowia układu krążenia poprzez obniżenie złego cholesterolu i zwiększenie dobrego cholesterolu, a to z kolei pomoże obniżyć ciśnienie krwi.

Grunt to odpowiednie przygotowanie

Jak sprawić, aby pójście na trening siłowy przestał być taki stresujący? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad.

  • Zjedz posiłek przedtreningowy – posiłek ten powinien zawierać białko o szybkim tempie wchłaniania oraz węglowodany, które dobrze tolerujesz. 
  • Na siłownię zabierz ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, czyli buty, strój, wodę, ręcznik. 
  • Odzież powinna być wygodna i nie może krępować ruchów, natomiast buty sprawdzą się z płaską podeszwą, bez dodatkowej amortyzacji. 
  • Zrób rozgrzewkę przed treningiem. To punkt obowiązkowy! Aktywacja mięśni powinna trwać ok. 15-20 minut. Jej celem jest zwiększenie przepływu krwi, rozgrzanie, „obudzenie” i przygotowanie mięśni do obciążeń treningowych.
  • Wykonuj ćwiczenia na daną partię mięśniową (najcięższe) oraz ćwiczenia pomocnicze tzw. akcesoryjne (lżejsze).
  • Pamiętaj, aby po każdym ćwiczeniu odkładać rzeczy na miejsce. 
  • Wygospodaruj czas na tzw. cool down, czyli schłodzenie po treningu siłowym. Ten etap powinien trwać ok. 10-20 minut. Wskocz na bieżnię i pochodź kilka minut wolnym tempem. Uspokój oddech i akcję serca, wycisz układ nerwowy i usprawnij krążenie krwi. 

Korzyści z podnoszenia ciężarów dla kobiet wykraczają daleko poza tylko silniejsze mięśnie. Korzystanie z zewnętrznego oporu w postaci wolnych ciężarów, maszyn i taśm oporowych może poprawić zdrowie serca, równowagę, postawę, tempo spoczynku metabolicznego, kości i samopoczucie psychiczne. Trening siłowy może również pomóc w poprawie wyników w innych aktywnościach fizycznych oraz w codziennym życiu.

Drogie Panie, hantle w dłoń! 

Udostępnij na:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze
więcej wiedzy

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Sprawdź jeden z kolejnych artykułów, które mogą Cię zainspirować i poszerzyć Twoją wiedzę.

Newsletter

Halo baza, tu nowości i promocje! Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco. Nie martw się! Nie będziemy spamować, wysyłamy tylko ważne informacje.