Numer kontaktowy:

Adres email:

Trening – dlaczego warto robić go razem?

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. To świetna pora, aby spędzić trochę więcej czasu z tymi, którzy zajmują szczególne miejsce w Twoim sercu. Zapoznaj się z 4 powodami, dla których wspólny trening powinien być celem związku.

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. To świetna pora, aby przypomnieć sobie, o tym aby spędzać regularnie trochę więcej czasu z tymi, którzy zajmują szczególne miejsce w Twoim sercu. Jednym z najłatwiejszych sposobów pokazania komuś, że ci zależy, jest wspólne spędzanie czasu, a świetnym sposobem na zrobienie tego jest wspólny trening. Oprócz fizycznych i emocjonalnych korzyści płynących z regularnych ćwiczeń, wspólny trening może również przynieść ogromne korzyści dla waszego związku. 

Jeśli czujesz się sceptycznie nastawiony lub zastanawiasz się, jak przekonać swoją drugą połówkę, aby dołączyła do Ciebie na siłowni, zapoznaj się z 4 poniższymi powodami, dla których wspólny trening powinien być celem związku.

Partner treningowy pomaga utrzymać motywację

Jeśli masz problem z motywacją do treningu, nie jesteś jedyny. Nawet jeśli uwielbiasz chodzić na siłownię i trzymać się swojej rutyny, to z pewnością zdarzają Ci się takie dni, w których trudniej jest wstać i zacząć. Kiedy masz partnera do ćwiczeń, może on pomóc Ci zmotywować się, kiedy tego potrzebujesz. I Ty możesz zrobić dla niego/dla niej to samo!

Partner treningowy zapewnia konsekwencję

Posiadanie spójnego harmonogramu ćwiczeń jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o osiągnięcie celów zdrowotnych i sprawnościowych. Planując czas pójścia na siłownię z partnerem treningowym, masz większą odpowiedzialność za zachowanie konsekwencji. Jest to tym bardziej realne, gdy zapiszecie się na wspólny trening.

Partner treningowy popycha cię do cięższej pracy

Nie ma nic złego w odrobinie przyjacielskiej rywalizacji. Kiedy ćwiczysz z partnerem treningowym, możecie popychać się nawzajem. Dzięki temu będziecie pracować trochę ciężej, podnosić trochę więcej ciężaru lub biegać trochę szybciej. Możesz dzielić się swoimi celami i postępami. Dodatkowo także zachęcać się nawzajem do robienia tego, co należy zrobić na siłowni i poza nią, aby osiągnąć swoje cele.

Partner treningowy sprawia, że ćwiczenia są przyjemniejsze

Życie jest ciekawsze z przyjaciółmi. Podobnie ćwiczenia. Chodzenie na siłownię może być również zajęciem towarzyskim. Jest to szczególnie dobra alternatywa dla tych, którzy dużo pracują i nie mają zbyt wiele czasu na życie towarzyskie.

Trening z partnerem jest korzystny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych bywalców siłowni. Jeśli Ty i Twój partner do ćwiczeń dopiero zaczynacie ćwiczyć, trening z osobą towarzyszącą może pomóc ci poznać tajniki siłowni, znaleźć ćwiczenia, które pomogą osiągnąć określone cele. Natomiast jeśli jesteście zaawansowanymi bywalcami siłowni, możecie nauczyć się wspólnie zaawansowanych technik, aby poprawić swoją sylwetkę i poziom sprawności, a także pozostać zmotywowanym i konsekwentnym. 

Bibliografia: 

  1. https://athomefitness.co.uk/blog/5-amazing-benefits-of-having-a-training-partner/
  2. https://www.ludussportsperformance.com.au/index.php/2021/01/19/7-benefits-of-a-training-partner/ 

 

Udostępnij na:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze
więcej wiedzy

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Sprawdź jeden z kolejnych artykułów, które mogą Cię zainspirować i poszerzyć Twoją wiedzę.

Newsletter

Halo baza, tu nowości i promocje! Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco. Nie martw się! Nie będziemy spamować, wysyłamy tylko ważne informacje.