Numer kontaktowy:

Adres email:

Jak zdrowo przytyć?

Około dwie trzecie populacji ma nadwagę lub otyłość, ale jest też znaczna część osób mająca niedowagę. Niektóre osoby mogą mieć naturalną niedowagę i nie mogą przytyć z powodu genetyki lub szybkiego metabolizmu. Może ona również wskazywać na złe odżywianie lub podstawowe schorzenia. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Około dwie trzecie populacji ma nadwagę lub otyłość, ale jest też znaczna część osób mająca niedowagę. Niektóre osoby mogą mieć naturalną niedowagę i nie mogą przytyć z powodu genetyki lub szybkiego metabolizmu. Może ona również wskazywać na złe odżywianie lub podstawowe schorzenia.

Co to znaczy mieć „niedowagę”?

Niedowagę definiuje się jako posiadanie wskaźnika masy ciała (BMI) poniżej 18,5. Szacuje się, że jest to mniej niż masa ciała potrzebna do utrzymania optymalnego zdrowia.

Niektórzy ludzie są z natury bardzo szczupli i mimo to cieszą się dobrym zdrowiem. Niedowaga według tej skali niekoniecznie oznacza, że ​​masz problem zdrowotny.

Niedowaga jest około dwa razy częstsza wśród kobiet w porównaniu z mężczyznami. 

Jak przybrać na wadze w zdrowy sposób?

Niezależnie od tego, czy masz niedowagę z powodu stanu zdrowia lub szybkiego metabolizmu, czy chcesz zbudować masę mięśniową, strategie zdrowego przybierania na wadze są w większości takie same.

Zwiększ spożycie kalorii

Jedz dużo wysokokalorycznych pokarmów, takich jak mięso bogate w białko, zdrowe tłuszcze i produkty pełnoziarniste. 

Sięgaj po energetyzujące przekąski tj. suszone owoce, orzechy, pestki, nasiona, gorzka czekolada. 

Jedz częściej 

Częstsze jedzenie pomoże Ci skonsumować więcej kalorii. Jeśli łatwo się najesz, rozważ spożywanie od 5 do 7 posiłków dziennie zamiast standardowych 3-4. 

Zwiększ spożycie białka

Odpowiednie spożycie wysokiej jakości białka z produktów zwierzęcych jest niezbędne dla optymalnego wzrostu, rozwoju i zdrowia człowieka. Badanie wykazują, że zwiększenie białka zwiększa beztłuszczową masę mięśniową.

Źródłem białka jest mięso, ryby, jaja, produkty mleczne, strączki. Suplementy białkowe, takie jak białko serwatkowe, mogą być również przydatne, zwłaszcza kiedy dostarczenie białka jest utrudnione. 

Pij koktajle

To świetny pomysł zwłaszcza kiedy nie jesteś w stanie zjeść tyle, ile powinieneś. 

Unikaj picia wody przed posiłkami

Może to wypełnić Twój żołądek i utrudnić dostarczenie wystarczającej ilości kalorii. 

Ćwicz regularnie

Ćwiczenia są ważne dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Mogą pomóc w przybieraniu na wadze (szczególnie korzystny jest trening siłowy i zwiększyć apetyt.

 

Masz trudności w ustaleniu kaloryczności? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta i upewnij się, ile powinieneś jeść kalorii, aby przybrać na wadze w zdrowy sposób.

 

 

Udostępnij na:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze
więcej wiedzy

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Sprawdź jeden z kolejnych artykułów, które mogą Cię zainspirować i poszerzyć Twoją wiedzę.

Newsletter

Halo baza, tu nowości i promocje! Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco. Nie martw się! Nie będziemy spamować, wysyłamy tylko ważne informacje.