09 Lut

Treningowy plan na sukces!

Bo mówi się, że podstawą sukcesu do sylwetki marzeń jest dieta, a trening stanowi zaledwie mały ułamek całego równania.

Hmm… nie do końca się z tym zgodzę.

Wiele planów treningowych już widziałam, z wieloma mniej, lub bardziej zaawansowanymi adeptami siłowni miałam okazję trenować.

Błędów robimy dużo, plany treningowe są najprościej na świecie mówiąc: nieprzemyślane, kopiowane i uogólnione.

Dziś podrzucam trzy wskazówki, jaki plan treningowy zagwarantuje Wam sukces.
Czytać i wdrażać w życie! 

✔️☝️️ Skupiaj się na priorytetach. 

Spójrz na swoją sylwetkę. Oceń ją pod względem proporcji. NIE WIELKOŚCI, a proporcji. Masz za małe nogi względem góry? I odwrotnie, nie robisz góry, bo katujesz zadek każdego dnia? Twoje obiektywnie najsłabsze partie trenuj minimum dwa razy w tygodniu. Co jeśli zabraknie czasu na ukochany biceps? Myśl priorytetowo. Jeśli poprawisz proporcje wrócisz do katowania ulubionych partii, póki co rozruszaj je tylko pomiędzy ćwiczeniami na te najmniej rozwinięte partie. 

✔️☝️️ Zapierd…aj! 

Czemu nie robię cardio? Nie dlatego, że taka teraz moda, a dlatego, że trenuję na maxa intensywnie w trakcie treningu z ciężarami. Długość przerw miedzy seriami? Jakich przerw? Z ćwiczenia na ćwiczenie, miedzy seriami pompki, podciąganie, brzuchy, latam jak głupia po siłowni, nie ma przerw! Mój trening trwa 45 minut, a intensywnością przewyższa większość tych ponad godzinnych, gdzie adept pompuje bica i kolejne kilka minut gada, bądź grzebie w telefonie. 

✔️☝️️ Pokochaj sztangę.

Ćwiczenia cud? Ćwiczenia wielostawowe, angażujące jak największa powierzchnię naszego ciałka. Chcesz progresować szybko i widzieć zmiany w niemal całej sylwetce? Nie skupiaj się na typowym kulturystycznym splicie, gdzie cały trening będziesz katował/a biceps czy triceps. Martwy ciąg, przysiady, podrzuty – polecam, a kobiecie polecam podwójnie! Splity są ok, ale przy bardziej zaawansowanych planach treningowych, bądź jako dodatek do treningu, lecz jako jego główny trzon – nie polecam.
Mam nadzieję, że wskazówki przydatne, a moja Familia rady weźmie do serducha!

Chcesz dowiedzieć się więcej, lepiej, bardziej – pisz! ✍️

Ściskam i niech siła i pompa będzie z Wami Moi Wojownicy! ✌️✌️